Jak dlouho trvá položení plovoucí podlahy?

Množství času stráveného nad pokládáním plovoucí podlahy se odvíjí od mnoha faktorů. Záleží samozřejmě na velikosti místnosti, kde se chystáte podlahu položit a na tom, zda budete podlahu pokládat sami a jak moc jste v tom zkušení. Nebo můžete jednoduše přenechat práci profesionálům. V tomto článku naleznete kroky, které je třeba absolvovat při pokladu nové podlahy a jak moc času vám přibližně zaberou.

První fáze: odstranění staré podlahové krytiny

Ze všeho nejdříve musíte sundat starou podlahovou krytinu, která je položena z pravidla na betonu. U starších cihlových domů mohou být, namísto betonu, umístěny desky z dřevotřísky. Odstranění staré podlahy vám zabere zhruba pár hodin, to však záleží na velikosti místnosti a jednotlivých dílů podlahy.

Druhá fáze: penetrace povrchu a nános štěrky

Dalším krokem je pak zvolení vhodného penetračního roztoku, díky kterému další vrstva k betonu či dřevotřísce přilne. Poté se musí takto penetrovaný povrch vylít štěrkou, kterou si sami jednoduše rozmícháte v kbelíku. Následné schnutí štěrky trvá zhruba 24 - 48 hodin, to záleží na velikosti a teplotě v místnosti.

Třetí fáze: izolace štěrky a poklad podlahy

Když už je štěrka suchá, je třeba ji překrýt parotěsným igelitem, na který přijde pěnová podložka o síle 2 - 5 mm pro odhlučnění. Poté už jen zbývá od jedné stěny v pokoji začít pokládat podlahu. Čas strávený nad samotným pokladem plovoucí podlahy může být v rozmezí 45 minut až několika hodin. Opět to záleží na velikosti místnosti, složitosti podlahy a jejích dílů, a samozřejmě na tom jak jste zdatní a zkušení.

Čas strávený nad jednotlivými kroky se nijak extrémě neliší od toho, pokud si podlahu položíte sami anebo si raději najmete firmu. Stejně tak celkové náklady se neliší od práce provedené vámi či profesionály.

Adriana Kubínová



Štítky: Plovoučka