Jak naleštit plovoucí podlahy?
Jednou z předností plovoucích podlah je jejich výrazný lesk. Myslet si však, že si jej samy při běžném provozu zachovají po dlouhá léta by bylo naivní. Čas od času je zapotřebí věnovat podlahám z laminátu trochu péče, aby zase vypadaly jako nové. Naštěstí se jedená o nic složitého.
Základem je pravidelná údržba
Prvním krokem k tomu, aby vám plovoucí podlahy vydržely v perfektní kondici co nejdéle, je starat se o vaši „plovoučku“ pravidelně. Vše začíná zametáním. I když jsou plovoucí podlahy velmi často odolné vůči poškrábání, větší množství prachu a nečistot by fyzické poškození znamenat mohlo. Používejte koště nebo vysavač s měkkými štětinami.
Jednou za několik týdnů či měsíců si plovoucí podlaha zaslouží dokonalé vyčištění. Postačí vám k tomu teplá voda s čisticím přípravkem na podlahy, kterých se na trhu pohybuje velké množství. Alternativou může být například roztok octu s vodou, který podlahu zbaví nečistot a vydezinfikuje ji.
Jak na dokonalý lesk?
Nyní přejděme k samotnému leštění. Před začátkem procesu je nutné z podlahy odstranit veškerou špínu a prach. Co nejlépe vyčištěnou podlahu (viz výše) nechte dobře vyschnout.
Tekutá leštěnka je jistota
Pro získání co největšího lesku použijte tekutou leštěnku. Takových přípravků na ošetření a naleštění plovoucích podlah existuje rovněž nespočet. Řeďte je vždy podle návodu, silné roztoky by mohly podlahu snadno poškodit.
Pomocí mopu aplikujte roztok s leštěnkou na podlahu. Abyste si nešlapali po již vyleštěných místech, doporučujeme začít v co nejvzdálenějším koutě od dveří a pokračovat směrem k nim. Pokud si chcete být jistí, že pokryjete každý centimetr podlahy, posunujte po ní mop v dlouhých podélných osmičkách, které se vzájemně pokrývají. Nechte podlahu zaschnout stejným způsobem jako v prvním případě aplikujte druhou vrstvu.
Zkuste lešticí stroje
Pro běžné naleštění tento postup bohatě postačí. Existují ale i tzv. lešticí stroje, které lesk podlahy dovedou k dokonalosti. Jeho práce začíná ve chvíli, kdy jste podlahu vyleštili tekutou leštěnkou. Veliká váha stroje vytváří na podlahu tlak, kterého využívají čisticí plochy. Ty musí být vždy dokonale čisté. Pokud tomu tak není, zastavte práci a nečistoty z nich odstraňte Pohyby ze strany na stranu dosáhnete vyleštění podlahy.
Pod čisticím strojem musí být vždy vlhká podlaha, dbejte tedy na to, aby vám neuschla.